12 دلیلی که من از وب سایت شما خرید نمی کنم

شما دارید پول خود را هدر می دهید

هر زمانی که شما در AdWords (سیستم تبلیغات گوگل)، جستجوگرها و تبلیغات اجتماعی هزینه های بزرگی خرج می کنید، این ها همه بی فایده است. از آنجا که افراد کلیک می کنند، اما وبسایت شما آن ها را ترسانده و فراری می دهد. اولین برداشت بسیار مهم است. در واقع، تحقیقات ما نشان می دهد که طراحی وب 94 درصد از اولین تاثیرات را در اختیار دارد. طراحی بد سایت منجر به کاهش اعتماد و حساسیت بیشتر می شود. این به این معنی است که بدون توجه به میزان ترافیکی که به سایت تان هدایت می کنید، اگر طراحی وب سایت شما طبق اصول و استاندارد ها نباشد، منجر به خروج و ترک وب سایت شما خواهد شد. در ادامه لیستی از 12 اشتباه رایج برای شما آماده کرده ایم که باعث می شود کاربران اینترنت از وب سایت شما خرید نمی کنند :

اشتباه 1: تصاویری با کیفیت پایین

من هزاران وب سایت را در حرفه بازاریابی آنلاین خودم مشاهده کردم و بیشتر آن ها در یک نکته با هم تفاهم دارند. آن ها فروشی ندارند. بلکه فقط کاتالوگ های آنلاین هستند. در اینجا چند نمونه از گفته های برخی از شرکت کنندگان در تحقیق اعتماد و عدم اعتماد به سایت های سلامتی آنلاین برای شما عزیزان آورده شده است که در مورد طراحی ضعیف این وب سایت ها حرف ها دارد : • " در یکی از وب سایت ها، من از رنگ های به کار رفته در آن خوشم نیامد. نمی توانستم صبر کنم تا از سایت خارج شوم. رنگ به کار رفته در این وب سایت یک زمینه سبز ناخوشایند بود. " • "هیچ چیز در مورد آن وب سایت را دوست نداشتم. من رنگ ها، متن ها، طرح ها را دوست نداشتم. " • "با صفحه ای بسیار شلوغ و گیج کننده روبرو شدم. حتی نمی توانستم به راحتی روی یکی از این موارد تمرکز کنم. " نگاهی به این مثال از بیمارستان دامپزشکی گوردون بیاندازید : قبل :

صفحه "قبل" صفحه اصلی نشانگر اشتباهات معمولی است. فهرستی از خدمات را ارائه داده است - در واقع یک کاتالوگ آنلاین است.
بعد :

به تفاوت های موجود در دو تصویر پیشین توجه کنید، چه تفاوت هایی را در عکس جدید مشاهده می کنید؟ در این تصویر، به جای عکس های استوک یا عکس هایی که از اینترنت پیدا می شوند، از عکس های واقعی کارمندان استفاده کرده است.همان طور که مشاهده می کنید، از یک دکمه ی فراخوان استفاده شده، و دلایلی واقعی و محکمی برای انتخاب این کلینیک نوشته شده است. همچنین یک تور بصری از امکانات بیمارستان و کارکنان وجود دارد که باعث می شود احساس خوبی از یک مرکز پزشکی خوب داشته باشید.

اشتباه 2 : سایت شما برای کاربران هدف جذاب نیست

در ابتدا شما نیاز دارید بدانید که اصلا مخاطبان شما چه کسانی هستند؟ آیا بازار هدف شما مشاوران هستند؟ یا دانشجوها؟ یا رانددگان کامیون؟ ابتدا وب سایت تان و بازار هدف تان را باید آنالیز و بررسی کنید. آیا به همان زبان بومی که که این افراد از آن استفاده می کنند ترجمه شده است؟ آیا در سطع و موقعیت تحصیلات کاربران تان قرار دارد؟ آیا طراحی، تصاویر و محتوا برای آنها جذاب خواهد بود؟ بسیار بعید است که یک راننده کامیون علاقه ای به خواندن یک مقاله و یا گزارش مالیاتی یا حساب داری را داشته باشد، و یا یک پزشک تمایلی به مطالعه مجله های کامیون داشته باشد، پس به هیچ وجه سعی نکنید که آن ها را مجبور به این کار کنید، زیرا نخواهید توانست.

اشتباه 3: محتوا قدیمی و خسته کننده است

کاربران تقریبا 5.59 ثانیه صرف تمرکز بر محتوای نوشته شده در وب سایت تان می کنند. این آمار از مطالعات صورت گرفته در دانشگاه علوم و فناوری میسوری نشات می گیرند. این بدان معنی است که شما زمان زیادی برای جلب توجه خوانندگان خود ندارید، پس مطمئن شوید که مطالب و محتوایی منتشر می کنید که آن ها را جذب خواهد کرد. آیا تا به حال در پایین یک صفحه وب به جایی که تاریخ کپی رایت ذکر شده، رفته اید و متوجه شده اید که یک یا دو سالی است که این منتشر شده و قدیمی است؟ این اعتماد به نفس زیادی را نشان نمی دهد که شرکتی که مالک این سایت است کسب و کار نویی انجام می دهد. یک وب سایت که قدیمی شده یا به نظر میرسد به دلیل طراحی قدیمی و غیر استاندارد منسوخ شده، مانند یک دکمه خاموش کردن فوری برای مشتریان است. اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما با اجرای آخرین تکنولوژی در حال جاری است، بروز رسانی دائمی و قرار دادن مطالب با کیفیت و مفید و جدید می تواند نکته ی بسیار مثبتی برای وب سایت شما باشند. به گفته پژوهشی از Medium، طول ایده آل یک پست وبلاگ 7 دقیقه یا 1600 کلمه است. با این حال، فرض شده است که مطالب وب سایت شما حاوی مطالب جالب و آموزنده و جذب کننده می باشند.

اشتباه 4: کم ارزش دانستن اهمیت صفحات "درباره ما" و "تماس با ما"

از این که چه تعداد کاربران تان از صفحه درمورد ما وب سایت تان بازدید می کنند شگفت زده خواهید شد. از روش های حرارتی برای ردیابی رفتارهای کاربران در وب سایت های مان در 10 صنایع مختلف استفاده کردیم و دریافتیم که صفحه "درباره ما" یکی از پر بازدید ترین صفحات وب سایت است. همچنین صفحه "تماس با ما" نیز تقریبا در مقیاس مشابه قرار دارد. حتی اگر کسب و کار را از خانه مدیریت می کنید، وب سایت شما باید یک شماره تلفن و آدرس ایمیل برای دیدن کاربران و تماس و یا ارسال ایمیل داشته باشد. داشتن یک فرم ساده وب بدون هیچ گونه اطلاعات تماس اولیه، گذرا و مشکوک به نظر می رسد.

اگر در این مثال به دقت نگاه کنید، نقاط کوچک کمی زرد در هر یک از آیتم های منوی وب سایت کلینیک گاردن مشاهده خواهید کرد. این ها دستگاه های حرارتی هستند که نشان می دهند بیشترین گزینه هایی که از آن ها بازدید شده و بر روی آن ها کلیک شده است صفحات "درباره ما" و "کارمندان دوستانه ما" می باشند.
کاربران در واقع می خواهند بیشتر در مورد شما بدانند پس هر آنچه که در چنته دارید را به نمایش بگذارید. اگر کارمندان خوب و زحمت کشی دارید، به آن ها بگویید. اگر مشتریان خوبی دارید، بگذارید آن ها بدانند.

این یک نمونه ی ضعیف از صفحه "درباره ما" است. هیچ اطلاعات "شخصی" را از کسب و کار شما و یا کارمندان تان ارائه نمی دهد. نمی گویند چه کسانی هستند. این نمی گوید که چگونه کار می کنند. اگر یک نقشه گرمایی که نشانگر سطوح اعتماد است وجود داشته باشد، این صفحه بی رنگ خواهد ماند.

اشتباه 5: سبد خرید به درستی کار نمی کند

آیا تا به حال شخصا چیزی از وب سایت خود خریداری کرده اید چند مرحله درگیر بود؟ اگر بیش از یک مرحله وجود داشت، پس مراحل خرید وب سایت شما زیاد است. به عبارت دیگر، صفحه پرداخت شما باید تنها یک صفحه باشد. ضروری کردن ثبت نام قبل از اینکه مهمان ها بتوانند تصفیه حساب کنند یا حتی صفحه اصلی را مشاهده کنند، یکی دیگر از فاکتور هایی می باشد که باعث می شود مشتریان تان را به راحتی از دست دهید. باید برای کاربران و مشتری هایتان گزینه پرداخت را تسهیل کنید. در تصویر زیر نمونه ای از یک راه بهتر برای انجام این کار به نمایش گذاشته شده است - یک فرآیند پرداخت یک صفحه را ببینید.

اشتباه 6: شاخص های اعتماد به شما دیده نمی شود

هنگامی که کاربران برای اولین بار وارد وب سایت شما می شوند، آنها شما را نمی شناسند، به شما اعتماد ندارند، ممکن است آنها حتی شما را دوست نداشته باشند، پس چگونه می توان انتظار داشت که آنها از محصولات شما خریداری کنند؟ اطلاعات تماسی که پیدا نمی شوند، نقد و بررسی های بد و فقدان اثبات اجتماعی می تواند به اعتماد کاربر نسبت به نام تجاری شما آسیب برساند. قبل از انجام کسب و کار با شرکت شما، بیشتر مشتریان چشم انداز خود را در بررسی های آنلاین از سایت های شخص ثالث مانند مشاوران سفر، گوگل پلاس محلی و یا دیگر دایرکتوری های محلی بررسی کنید. این بررسی های مستقل وزن زیادی را در مقیاس "اعتماد" در اختیار دارند. مهم است که آن ها را تولید کنیم و اطمینان حاصل کنیم که آن ها مثبت هستند. شما می توانید Google Alerts را برای نظارت بر آن چه که افراد دیگر در مورد کسب و کار شما می گویندو مدیریت اعتبار خود تنظیم کنید. با توجه به تحقیقات در مورد اعتماد و عدم اعتماد سایت های بهداشت آنلاین، شرکت کنندگان وب سایت ها را به این دلیل این عناصر بی اعتبار می دانند. • طرح های زیاد یا پیچیده • تبلیغات پاپ آپ و آگهی های مواج در صفحه و تمام نشدنی • فونت ریز که دشواری در خواندن منجر می شوند • طراحی خسته کننده وب سایت / عدم استفاده از رنگ های شاد • بارگذاری آهسته وب سایت

به این مثال نگاهی بیاندازید. در حال حاضر نظر شما برای راهنمایی گرفتن از مشاور کسب و کار اینترنتی چیست؟

از سوی دیگر، ذکر شرکت هایی که با شما همکاری می کنند، زمان هایی که در رسانه ها اسم برند شما برده شده است، عکس های کارکنان، گواهینامه ها و پیوندهایی به حساب های رسانه های فعال اجتماعی، اعتبار قوی برای وب سایت شما ایجاد خواهد کرد.

اشتباه 7: سئو و بهینه سازی بد

تکنیک های بد سئو وب سایت می تواند به وب سایت شما آسیب برساند و آن را به یک اتلاف وقت کامل تبدیل کند. گوگل در صورت تشخیص روش های مشکوک مانند لینک هایی که به موضوع وب سایت، کلمات کلیدی،و یا پیوند دادن به وب سایت های نامناسب وب سایت شما را نابود خواهد کرد. مجازات ها را تشدید می کند و برای کسانی که در وبلاگ های مهمان ظاهر می شوند سختگیر تر می شود.

اشتباه 8: وب سایت شما در تلفن های همراه به درستی نمایش داده نمی شود

تحقیقات گوگل نشان می دهد که جستجو با تلفن همراه آینده ی جستجو است و 72 درصد از کاربران مایل به استفاده از سایت های سازگار با موبایل هستند.

55٪ از پاسخ دهندگان موافقت کردند، "یک تجربه ناامید کننده در وب سایت، به عقیده من نسبت به نام تجاری آن وب سایت به طور کلی آسیب رساند." پس دقیقا مصرف کنندگان در یک وب سایت که از طریق موبایل به آن دسترسی دارند دنبال چه چیزی هستند؟ • سرعت بارگذاری سایت 5 ثانیه یا کمتر باشد • دکمه هایی بزرگ که به راحتی با انگشت لمس شده و عمل کنند • دسترسی سریع به اطلاعات تماس با کسب و کار • (کلیک کنید تا با ما تماس بگیرید) برای تماس مستقیم با کسب و کار • پیمایش یک جهته، افقی یا عمودی، اما نه هر دوی آن ها در ماه آوریل سال جاری MobileGeddon گوگل شروع به جریمه وب سایت های ناسازگار با تلفن های همراه (mobile-unfriendly websites) کرد. جهت بررسی اینکه آیا یک صفحه مجزا برای تلفن همراه مناسب است یا خیر، به اینجا بروید یا برای بررسی وضعیت کل سایت خود، به اینجا بروید. اگر صفحات سایت شما با تلفن های همراه سازگار نباشد، گوگل هشدار می دهد که "ممکن است" کاهش قابل توجهی در ترافیک جستجوی گوگل برای تلفن های همراه وارد شده به سایت شما صورت بگیرد. اما هنگامی که سایت شما دوباره برای تلفن های همراه سازگار شود و به خوبی و بدون مشکل نمایش داده شود، به طور خودکار صفحات شما دوباره پردازش می شود که به عنوان مثال شامل فعالیت هایی مانند خزیدن در سایت شما و ایندکس صفحات و مطالب تان می باشد.

سلام به شما!- اعضای سایت میتوانند این محتوا را به طور کامل مشاهده کنند. برای ورود یا ثبت نام کلیک کنید.

Close Menu
×

Cart