دلایل توقف در زندگی + راهکار ساده
دلایل توقف در زندگی + راهکار ساده

دلایل توقف در زندگی + راهکار ساده

دلایل توقف در زندگی + راهکار سادهReviewed by امین قاسمی اسفهلان on Sep 1Rating: 5.0دلایل بن بستهای زندگی + راهکار سادهچی باعث میشه در زندگی و پیشرفت کسب و کار از حرکت بایستید و به بن بست بخورید؟! در این نوشته بخوانید و با راهکارهای آن آشنا شوید

در ترکی ضرب المثلی هست که میگوید:

“دست مرد است و چشم نامرد”

“ال مرد اولار، گوز نامرد”

یعنی اگر کاری را شروع کنی به انجام دادن میبینی قابل انجام است. در حالی که اگر فقط بایستی و نگاه کنی و تحلیل کنی میگویی، نمیشود، سخت است، زمان و هزینه زیادی میخواهد.

به قول دوستان:

“قایقت را زودتر به آب بینداز”

کارت را زودتر شروع کن و … به قول تونی رابینز”

“زودتر شکست بخور”

[box type=”warning”]

تذکر: کار را با هدف SMART و دانش، مطالعه، تحقیق شروع کن. اما در اجرا تعلل نکن. روش اجرای ناب (Lean Method) را یاد بگیر و با حلقه بازخورد جدید که از این روش ژاپنی در مدیریت اجرا استفاه میشود، کارت را درست جلو ببر

[/box]

دانستن مطالب زیاد

مدتها قبل، کتابی میخواندم با عنوان “از دانستن تا عمل کردن”، در این کتاب دلایل مهم که باعث توقف افراد و باز ایستادن آدمها از حرکت در مسیر زندگی میشود را توضیح داده بود و راهکارهایی را پیشنهاد داده بود.
مهمترین نکته ای که از این کتاب یاد گرفتم این بود که دانستن زیاد و داشتن اطلاعات زیاد باعث میشود در زندگی سریعتر تصمیم بگیریم و اقدام و حرکت داشته باشیم.
شاید شما نیز آدمهای بسیاری را دیده باشید که تحصیل نکرده اند و الان سرمایه بسیار بیشتری نسبت به آدمهای هم سن و سال خود دارند که تحصیل کرده اند دارند. دلیل این امر همین موضوع زیاد دانستن است.
برای آرامش ذهنی، اهداف و ایده هایتان را بنویسید
برای آرامش ذهنی، اهداف و ایده هایتان را بنویسید

داشتن چند گزینه و ندانستن راهی برای اولویت بندی

دانستن مطالب زیاد و داشتن اطلاعات زیاد باعث میشود شما گزینه‌های زیادی در زندگی داشته باشید. این یک حسن بزرگ است. البته عیب بزرگی هم دارد و آن این است که اگر نتوانید درست اولویت بندی کنید و سریعتر تصمیم بگیرید، این موضوع خود یک بار ذهنی برای شما ایحاد خواهد کرد و به مطالب و گزینه های قبلی شما اضافه خواهد شد.

راهکار مناسب در چنین زمینه ای: خیلی سریع ایده هایتان را بنویسید، اولویت بندی کنید و اضافات را حذف کنید و گزینه ای که در مسیر هدف شما را کمک میکند را انجام دهید. تعلل در تصمیمگیری شما را از حرکت متوقف میکند.

نداشتن گزینه

برخی اوقات نیز، نداشتن ایده و گزینه در زندگی میتواند شما را از حرکت متوقف کند. دلیل این موضوع بیشتر اطلاعات کم شما و دیوارهای ذهنی هست که در ذهن شما به وجود آمده است.

این موضوع نیز با تمرینهایی ذهنی و فعالیتهای شبکه سازی و مطالعه هدفمند میتواند به راحتی حل شود

تنبلی

تنبلی چند دلیل اصلی دارد. مهمترین دلیل آن نداشتن انگیزه محرک کافی است.

راهکار اصلی رفع تنبلی، ایجاد انگیزه در خود است. انگیزه شما از هدف و ماموریت و چشم انداز شما به دست میآید.
اگر هنوز نمیدانید چیکار کنید و هدفی ندارید؛ قبل از هر کاری، برای زندگی و کار خود هدف بنویسید. البته حتما هدف گزاری را اصولی انجام دهید که خود به ابهامی بزرگتر در زندگی تبدیل نشود.

ترسهای ذهنی یا دیوارهای ذهنی

بسیاری از ما آدمها، ذهنمان عادت کرده به بهانه جویی و ترسیدن بی خود. وقتی میگوییم، چاره ای نیست یا میگوییم نمیشود یا این کار خیلی سخت است بیخیالش ….    این ها همه اینرسی‌های منفی و نیروهای بازدارنده برای داشتن خلاقیت در زندگی و کسب و کار است و حتما شما را از حرکت باز میدارد.

راهکار: ترک این عادتهای ذهنی که مدل ذهنی شما را ایحاد کرد زیاد راحت نیست. البته اگر واقعا بخواهید خود را تغییر دهید با جند تمرین ساده میتوانید این تغییر را به وجود بیاورید. برای این موضوع به زودی یک مطلب منتشر میکنم که تمرینهای رفع قفل ذهنی را توضیح دهم.

پیچیده انگاشتن

خیلی از ما ذهن پیجیده ساز داریم و همه چیز را معما میدانیم و از مواجهه با آن ترس داریم. چون ما آدمها بسیار نیازمند اطمینان و یقین هستیم. اما شیرینی زندگی در سورپرایز شدن است نه اینکه همه کارهایی را که میدانیم و یقین داریم را انجام دهیم.

راهکار ساده: در خود این باور را به وجود بیاورید که همه چیز راه ساده ای دارد و اگر اقدام کنید خود را نشان خواهد داد و آن موقع است که میگویند:

“معما گر حل شود، آسان شود.”

اهداف بزرگ داشتن …

از قدیم گفته اند:

“سنگ بزرگ، نشانه نزدن است”

باید بگویم این ضرب المثل، مثل اغلب ضرب المثلهای عامیانه و عرفی، یک بهانه و توجیه است و به طور کامل استباه است. مثال نقضش این همه کسب و کار مگابیزینسی بزرگ است که به وجود آمده است و در حال بزرگ شدن با سرعت نمایی است مثل آمازون، مایکروسافت، اپل، …

راهکار: راهکار این مشکل خیلی ساده است، کافیه اهداف بزرگ و طولانی مدت را به کارهای کوچکتر و قابل انجام در بازه های کوتاه تقسیم کنید. و از روش اجرای ناب Lean نیز استفاده کنید.

عدم استفاده از مشاوره

بسیاری از افراد تلاش میکنند که تا تمام مسابل را با دیدگاه خود حل کنند. و این امر به دلیل محدود بودن زاویه دید و محدود بودن دانش و مهارت و تخصص و خلاقیت، شما و رهبران بزرگ را از حرکت باز میدارد

راهکار ساده: با یا کوچ بیزینس (مربی کسب و کار) صحبت کنید. در صورت نیاز به مربی کسب و کار با تجربه با تیم اسفهلان تماس بگیرید و یا در تلگرام به شماره 09361779010 پیام دهید.

تکیه به دیدگاه خود

هر شخصی از دیدگاهی به واقعیتها نگاه میکند و حتی برخی از افراد از برخی واقعیتها خبر ندارند. در دنیا و عالم، قوانینی هست که عدم آگاهی از آنها و عدم رعایت آنها شما را از حرکت باز میدارد.
برای پرهیز از من ذهنی و باز شدن ذهن و دیدتان، حتما مشاوره کنید و اصول و قوانینی همچون ده فرمان و هفت شهر عشق را رعایت کنید.

نظرات دیگران

مطلبی که تا اینجا خواندید فقط از دیدگاهگرایی شخصی یک نفر نویسنده بلاگ اسفهلان، بوده و میتواند بسیار مفیدتر از این باشد.

کافی است نطرات و پیشنهادات خود را در این رابطه در زیر بنویسید تا همه خوانندگان دیگر از تجربیات شما استفاده کنند
اگر مطلب برایتان مفید بود آن را از طریق شبکه های اجتماعی، برای دوستانتان نیز ارسال کنید
موفق و پیروز باشید

کمال گرایی

اگر هر چیزی را کامل و در حد عالی میخواهید پس مطمئن باشید کاری را شروع نخواهید کرد. زیرا هیچ آدمی کامل نیست و موفقیت یعنی هر روز بهتر از دیروز خودت باشی.

راهکار ساده: پس شروع کنید حتی با نواقص بسیار، و از حرکت به سمت هدف متعالی خود باز  نایستید.

وقتی شروع میکنید کارها بسیار آسانتر میشوند.

وسواس را کنار بگذارید و گاهی شلخته کار کنید تا چیزی برای ارائه داشته باشید.

به قول آنتونی رابینز: “زندگی یعنی بخشیدن یعنی رها کردن، یعنی دادن چیزهایی که داریم به دیگران.”

حتما آنچه در مورد این مطلب به ذهنتون میرسه برام ما در ادامه در نظرات بنویسید.

اگر نکته مفیدی برای دوستانتون میتونه داشته باشه، براشون به اشتراک بگذارید.

موفق و پیروز باشید

This Post Has One Comment

دیدگاهتان را بنویسید

Close Menu
×

Cart